Неділя, 07.20.2025, 11:34 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Воєводіної Марії Василівни

Мої роботи


К.ФУНКЕ "Чорнильне серце"
[ Викачати з сервера (810.6 Kb) ]02.23.2019, 8:43 PM

Тема: Корнелія Функе. «Чорнильне серце». Тема «оживлення» книги в творі.

Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці; допомогти усвідомити ідейно-художнє багатство твору; розвивати навички сприйняття інформації на слух, самостійної роботи із джерелами, уміння виразно читати, переказувати, коментувати, висловлювати свої думки та враження; виховувати силу волі, кмітливість, здатність до дії, до пошуків виходу в екстремальній

ситуації.

Ключові компетентності

  • учень висловлює судження щодо важливості духовного й емоційного збагачення людини через книгу

аналізує ступінь ризику під час прийняття життєво важливого рішення, ус відомлює цінність життя Предметні компетентності

  • знає основні відомості про життя та творчість сучасних письменників;
  • розповідає про ключові події сюжету твору;
  • розкриває актуальні теми і проблеми у прочитаному тексті;
  • характеризує образи головних героїв, їхнє сприйняття світу;

Теорія літератури: фентезі.

Обладнання: портрет письменниці, видання твору, відеоматеріали.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

Люди перестають думати, коли перестають читати (Д. Дідро).

 

І. Організаційний момент

(під музичний супровід)

Стали, діти, всі рівненько.
Посміхнулися гарненько.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Чи любите ви фантазувати? Чи здатні ви полинути думкою в незвідані світи й пережити карколомні пригоди разом із вигаданими персонажами? Чи бачите ви у своїй уяві морські глибини, далекий космос або минулі часи?.. Якщо так, вам неодмінно сподобаються книжки відомої німецької письменниці й ілюстратора Корнелії Функе.

Адже недаремно твори К. Функе перекладено 37 мовами (у тому числі українською) і розходяться мільйонними накладами по всьому світові. Письменниця працює переважно в жанрі фентезі та пригодницького роману.(демонстрація книг письменниці)

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

Слово вчителя. Свою кар'єру Функе почала як ілюстратор та дизайнер дитячих книжок. Розчарування від читання деяких текстів породило в ній бажання спробувати писати самій. Серед своїх улюблених книжок Функе називає «Володаря перснів» Дж. Р. Р. Толкієна, «Хроніки Нарнії» К. С. Льюїса, «Пітера Пена» Дж. Баррі.

Словникова робота

-Пригадаймо яку літературу називають пригодницькою? До «пригодницької літератури» відносяться ті твори, для яких характерна пригодницька тематика, динаміка і гострота сюжетних перипетій, напруженість дії.

-Що ми можемо сказати про літературний жанр фентезі? Фентезі – жанр фантастичних творів, що тяжіє до міфології, значну роль у сюжеті грають надлюдські, магічні герої і сили.

 

-Назвіть свої улюблені книги пригодницького жанру чи фентезі та їх авторів.

3.Фізхвилинка. гімнастики для очей

1. Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно лічачи до 5. Повторити 4-5 разів.

2. Міцно заплющити очі. Полічити до 3, розплющити очі та поглянути вдалечінь. Полічити до 5. Повторити 4-5 разів.

3. У середньому темпі виконати 3-4 колових рухів очима в правий бік, так само — у лівий. Розслабивши очні м'язи, поглянути вдалечінь — на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

4. Витягнути руку вперед. Поглянути на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4. Потім перенести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

 

4. Слово учня про факти біографії та творчості Корнелії Функе .

5.Слово вчителя (супроводжується презентацією). Міжнародна слава до Корнелії Функе прийшла 2002 року, коли в США вийшов друком переклад її роману «Володар над злодіями» (2000 р.). Упродовж п'яти місяців він очолював списки дитячих бестселерів в США та Великобританії. 2006 року вийшла на екрани його німецька екранізація. Ця книжка отримала одразу дві престижні американські премії в галузі дитячої літератури, а британський журнал Guardian розмістив її на першу сходинку свого хіт-параду дитячої літератури. Того ж року журнал Time назвав Функе «найвпливовішою німкенею світу».

2003 року вийшов друком чи не найвідоміший на сьогодні роман Функе — підліткове фентезі «Чорнильне серце», а в 2006 та 2008 рр — його продовження «Чорнильна кров» та «Чорнильна смерть». Перший роман «Чорнильної трилогії» екранізований 2008 року (Німеччина, Великобританія, США), бюджет фільму — $60 млн.

 

ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.

  1. Розповідь учителя з демонструванням відеоматеріалів.(буктрейлер). Провідною темою роману «Чорнильне серце», що ввійшов до циклу творів разом із романами «Чорнильна кров» і «Чорнильна смерть», за словами авторки, є жага до читання. Загалом «чорнильна трилогія» написана на пошану книжкам і літературі. У циклі утверджується магія слова й привабливість читання.

Окрім традиційного казкового сюжету про боротьбу добра і зла, у творі порушується багато актуальних моральних проблем: дружба і любов, стосунки батьків і дітей, прощення і відповідальність за свої дії.

Незважаючи на те, що події роману відбуваються в наш час, у творі жодного разу не згадується про комп’ютер і про телевізор. Усе відбувається довкола шарудіння книжкових сторінок. За словами письменниці, її твір «про тих, хто любить читати, і для тих, хто любить читати». Кожен розділ у романі розпочинається цитатою відомих письменників, що акцентують увагу на тих чи інших моральних питаннях.К.Функе хоче довести сучасному читачеві про те,як важливо не забувати світ Книги,світ,який дарує нам Радість,Добро та Любов!

Навіщо потрібно читати книги? Насамперед, книги читають, звичайно ж, для отримання знань, знаходження ідей, але можна сказати також і те, що книги формують світогляд, цінності, переконання, особисту філософію і все це, безсумнівно, впливає на рівень життя в цілому. Всі винаходи сучасної науки прагнуть замінити нам книги. І багато в чому це добре: більш великий обсяг інформації, більш швидкий доступ до неї, більш яскраве і барвисте підношення. Однак ми все одно відкриваємо стару, трохи пошарпану, але таку улюблену саме нами книгу. Щоб знову випробувати ті почуття, пережити ті емоції, які при першому прочитанні, можливо, змусили нас поплакати, посміхнутися, викликали лють або подарували розуміння чогось дуже важливого. Щоб точно передавати свої думки, необхідно досконало володіти мовою. У цьому, я впевнена, допоможе читання книг, в яких зібрано незліченні багатства людського досвіду.

Сьогодні багато людей, особливо молодих, схиляються до думки, що для розвитку особистості достатньо передивитись цікаві телепередачі, перечитати популярні газети й журнали, посидіти біля комп'ютера. Інші скільки живуть, стільки й черпають мудрість з творів класичної літератури. І для них проблеми, порушені в творах, актуальні й зараз.

2.Робота з текстом твору.

Робота в групах. (кожна група отримала випереджальне завдання)

1група- зачитати з тексту твору ,як автор порушує проблеми стосунки батьків і дітей,прощення і відповідальність за свої дії,проблеми добра і зла.

2 група – на основі перегляду фільму «Чорнильне серце»переказати, як автор порушує проблеми стосунки батьків і дітей,прощення і відповідальність за свої дії,проблеми добра і зла.

3група-експерти.Порівнюють почуте,підводять підсумок,що краще сприймається-прочитане чи побачене?

Експерти переконують Читання вчить думати, .Основа міжособистісного спілкування – це слово, яке є базою нашого мислення. Читання книг, засноване на слові, на відміну від телевізійної передачі, заснованої на зображенні, чи кіно робить так, що наша мова стає більш універсальною. Це дозволяє нам висловити як зовнішні події, так і внутрішній досвід, явища матеріального світу і нематеріального. Люди мислячі істоти, тому що вони використовують слово, і не тому, що вони бачать зображення.

  1. Обмін враженнями про засвоєне

· Що вам найбільше сподобалося у цьому творі?

V. Закріплення знань, умінь і навичок.

1. Розкрийте прямий і переносний зміст назви роману. 2. Поясніть, чому всім героям необхідне «Чорнильне серце». 3. За допомогою яких метафор, епітетів і порівнянь увиразнено ставлення головних героїв до книжок? Наведіть приклади з тексту. 4. Як, на думку Мо, треба читати книжки?

5.Чи переконались ви в цінності книг,читанні ,в тому,що слово – це головна рушійна сила?

VІ. Підбиття підсумку уроку

1.Інтерактивна вправа « Мікрофон»

Твір Корнелії Функе « Чорнильне серце» зацікавим мене тим, що ……

2.Що на вас справило більше враження на уроці-почуте чи побачене?

VІІ. Домашнє завдання

Виразно читати, переказувати твір, висловлювати свої думки; дібрати цитати для характеристики образу Мегі.

Категорія: Конспекти уроків | Додав: Maria
Переглядів: 212 | Завантажень: 30 | Рейтинг: 4.0/10
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Категорії розділу
Пошук
Опитування
Хто завітав на сайт
Всього відповідей: 31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0